Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Dlaczego wymiana filtrów jest tak ważna?

, w kategorii Filtry

Każdy z filtrów samochodowych to podstawowy element pojazdu. Regularna wymiana filtrów samochodowych to nie tylko obowiązek każdego kierowcy ale i konieczność, jeżeli chcemy zachować sprawne auto. Dlaczego wymiana filtrów jest tak ważna? Kiedy najlepiej wymienić filtry? Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi poradami.

 

Filtry to podstawowe i kluczowe eksploatacyjne elementy każdego samochodu a ich regularna wymiana ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania poszczególnych układów i systemów, a więc i całego samochodu. Na czym polega rola filtrów samochodowych i dlaczego ich wymiany nie należy bagatelizować? Sprawdźmy...

 

Czy okresowa wymiana filtra paliwa ma znaczenie?

 

Nie trudno domyślić się, że samochodowy filtr paliwa odpowiada za filtrację paliwa. Rola tego filtra jest szczególnie ważna w przypadku silników typu Diesel. Nie oznacza to jednak, że posiadacze silników benzynowych powinni bagatelizować kwestię regularnej wymiany tego filtra. Co istotne, tylko okresowa wymiana zapewni odpowiednie filtrowanie paliwa, co przekłada się na dobry stan silnika i jego trwałość. Filtr paliwa zaleca się wymieniać co okres określony w instrukcji obsługi samochodu - zazwyczaj jest to przebieg w przedziale 15-50 tys. km.

 

Dlaczego trzeba wymieniać regularnie filtr oleju?

 

Filtr oleju odpowiada za filtrację oleju i usuwanie szkodliwych zanieczyszczeń, powstających w komorze silnika podczas jego pracy. To m.in. resztki po niespalonym paliwie, pył z powietrza a także cząstki metali. Filtr oleju wymieniamy podobnie jak w przypadku poprzednika, czyli zgodnie z zaleceniami producenta. Dobrym zwyczajem, który warto sobie wyrobić, jest wymiana filtra oleju wraz z olejem silnikowym i uszczelką korka spustowego. Pamiętajmy także, że terminy wymiany wskazane przed producenta, będą w dużej mierze zależeć od sposobu i warunków eksploatacji danego samochodu.

 

Czy można bagatelizować wymianę filtra powietrza?

 

Rola filtra powietrza sprowadza się do zatrzymania wszelkich zanieczyszczeń z powietrza, które mogą napływać do silnika z atmosfery. Filtr powietrza niesprawny lub zużyty, sprawi, że do komór spalania będzie przedostawać się zanieczyszczone powietrze, a tym samym praca silnika i jego trwałość znacznie spadną. Filtr wymieniamy także zgodnie z zaleceniami producenckimi. Przy wymianie warto pamiętać jednak, że należy zachować ostrożność, by zanieczyszczenia z niego nie dostały się do silnika.

 

Na koniec zdań kilka względem samochodowego filtra kabinowego. Odpowiada on za filtrację powietrza, ale tego, które trafia do kabiny pojazdu. Jego rola sprowadza się więc do oczyszczenia wnętrza samochodu z pyłków, kurzów, dymu i cząstek asfaltu. Filtr kabinowy, zwany także przeciwpyłowym, zaleca się wymieniać raz na rok lub co 15 tys. km przebiegu, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo jazdy samochodem.

Podziel się:
    
    

Sprawdź inne produkty

Ostatnio komentowane


dobry filter. moge polecic raczej, wczesniej auto sie mocno krzstusiło, po wymianie problem...

WSC 

hmmm... nieco luszczy sie lakier na tym filtrze, ale przeciez nie ma to zadnego znaczenia jezeli...

Tomek_speed 

Od lat jezdze Toyotami, cenie sobie japoniskie samochody i dlatego kupuje do nnich tylko dedykowane...

Kaktus japan 

Polecano mi ten filtr jako jeden z najlepszych filtrów do japońców, nie odbiegający jakoscia od...

Kwazar 
Obsługujemy
płatności
platnosci

Filtry samochodowe w sklepie iParts.pl