Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Filtr kabinowy z węglem – czy warto?

Filtr kabinowy to niestety nierzadko bagatelizowany element każdego samochodu. To natomiast podzespół przez który za pomocą specjalnego wentylatora jest zasysane powietrze z zewnątrz do kabiny kierowcy. Na rynku znajdziemy dwa typy filtrów kabinowych: węglowy oraz zwykły. Który warto wybrać?

 

Zacznijmy od tego, że filtr kabinowy nie tylko zasysa powietrze, ale przede wszystkim oczyszcza je ze wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu do kabiny trafia świeże, oczyszczone powietrze. Do niedawna przy wymianie tego elementu kierowca decydował się na zwykły filtr. Teraz można wybrać innowacyjny filtr kabinowy z węglem. Czy warto go użyć?

 

Wymiana filtra kabinowego

 

Filtr kabinowy zaleca się wymieniać przed nadejściem wiosny. To wtedy rozpoczyna się okres pylenia, zwiększonego kurzu i innych, które będą miały wpływ na powietrze, które przedostaje się do kabiny. By filtr spełniał swoje zadanie i wyłapywał wszelkie drobinki zanieczyszczeń powinien być w pełni sprawny. Niestety po całym sezonie nawet czyszczenie filtra nie pomoże, bo po prostu traci on coraz bardziej właściwości filtracyjne. Jedynym słusznym rozwiązaniem będzie więc wymiana filtra na nowy.

 

Zwykły vs węglowy filtr powietrza

 

Nie oszukujmy nikogo. Wszelkie najprostsze i najtańsze filtry kabinowe stanowią jedynie siatkę z materiału syntetycznego lub bawełny. Nieco droższe odmiany będą z kolei dodatkowo wsparte wkładem papierowym dla lepszej filtracji. Innowacyjny filtr węglowy posiada natomiast węgiel aktywny, który posiada zdolność pochłaniania wielu niepożądanych zanieczyszczeń. Dzięki takiemu rodzajowi filtra przez zasysane do kabiny powietrze nie przedostaje się nie tylko pył i kurz, ale także spaliny oraz inne szkodliwe gazdy.

 

Można być więc pewnym, że wybór kabinowego filtra węglowego będzie zdecydowanie lepszym a komfort jazdy znacznie przyjemniejszy niż ze zwykłym, standardowym filtrem. Podczas prowadzenia samochodu do płuc kierowcy i pasażerów będzie po prostu docierać czyste powietrze. Zastosowanie filtra węglowego docenią także alergicy, ponieważ filtr ten sprawdzi się dużo lepiej w wyłapywaniu uczulających pyłków.

 

Cena filtra węglowego

 

Nieco wyższa cena za filtr węglowy to zwykle podstawowy powód, przez który wielu kierowców rezygnuje z jego zakupu. Filtr węglowy kosztuje bowiem dwa razy tyle co standardowy filtr kabinowy. Mimo wszystko zarówno według specjalistów z branży, jak i mechaników oraz klientów, którzy już użyli filtra węglowego, opłaca się dopłacić, ponieważ za zaledwie 50 złotych więcej otrzymamy znacznie wyższy komfort i lepsze samopoczucie podczas jazdy.

Podziel się:
    
    

Sprawdź inne produkty

Ostatnio komentowane


dobry filter. moge polecic raczej, wczesniej auto sie mocno krzstusiło, po wymianie problem...

WSC 

hmmm... nieco luszczy sie lakier na tym filtrze, ale przeciez nie ma to zadnego znaczenia jezeli...

Tomek_speed 

Od lat jezdze Toyotami, cenie sobie japoniskie samochody i dlatego kupuje do nnich tylko dedykowane...

Kaktus japan 

Polecano mi ten filtr jako jeden z najlepszych filtrów do japońców, nie odbiegający jakoscia od...

Kwazar 
Obsługujemy
płatności
platnosci

Filtry samochodowe w sklepie iParts.pl