Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Jak często wymieniać filtr paliwa?

, w kategorii Filtr paliwa

Kierowco, czy wiesz, że zaniedbanie regularnej wymiany filtra paliwa może doprowadzić nawet do całkowitego unieruchomienia silnika samochodowego? Dlatego należy koniecznie zapoznać się z interwałami wymiany tego filtra i poznać szacunkowe koszty jego zakupu oraz wymiany.

 

Filtr paliwa zdaje się być często pomijany podczas technicznych przeglądów. Statystyczny kierowca pamięta, by okresowo wymieniać filtr powietrza czy też oleju. Niestety, filtr paliwa to element z reguły zapominany, co jest niestety dużym błędem.

 

Jak często wymieniać filtr paliwa?Jak często wymieniać filtr paliwa?Czym objawia się zabrudzenie filtra paliwa?

 

Zabrudzony filtr paliwa w starszym modelu auta objawia się zwykle pogorszeniem wydajności jednostki napędowej. Nieco gorzej bywa w przypadku nowoczesnych aut z silnikiem turbo diesel, gdzie wyeksploatowany filtr paliwa może doprowadzić m.in. do uszkodzenia układu wtryskowego paliwa.

 

Kiedy wymienić filtr paliwa?

 

Interwały wymian filtra paliwa zostały wyszczególnione przez producentów danego silnika samochodowego. Ponadto wiele zależy od rodzaju silnika. Filtr paliwa dla silnika typu Diesel zaleca się wymieniać średnio co 30 tys. km. Z kolei w przypadku jednostek benzynowych jest to niekiedy nawet 120 tys. km.

 

Uwaga: Podane wyżej interwały należy potraktować jako maksymalne. Nawet sami producenci układów wtryskowych zalecają, by skracać częstotliwość wymiany filtra paliwa do około 15 tys. km – zwłaszcza, jeżeli tankujemy gorszej jakości paliwo.

 

Czy filtr paliwa można wymienić samemu?

 

Nic nie stoi na przeszkodzie. Kierowcy, którym nie jest obca motoryzacja i majsterkowanie będą mogli dokonać wymiany filtra paliwa samodzielnie. Z reguły jednak wygodniej jest zlecić wymianę warsztatowi – choćby ze względu na problemy z utylizacją starego filtra oraz możliwe wycieki podczas wymiany.

 

Na koniec wypada jedynie dodać, że żaden kierowca nie powinien obawiać się kosztów wymiany filtra paliwa. Wymiana filtra w popularnych markach aut to bowiem wydatek rzędu 100-150 złotych. Regularna wymiana ograniczy z kolei wiele potencjalnych usterek, których wyeliminowanie wymagałoby znacznie większych nakładów finansowych.

Podziel się:
    
    

Sprawdź inne produkty

Ostatnio komentowane


dobry filter. moge polecic raczej, wczesniej auto sie mocno krzstusiło, po wymianie problem...

WSC 

hmmm... nieco luszczy sie lakier na tym filtrze, ale przeciez nie ma to zadnego znaczenia jezeli...

Tomek_speed 

Od lat jezdze Toyotami, cenie sobie japoniskie samochody i dlatego kupuje do nnich tylko dedykowane...

Kaktus japan 

Polecano mi ten filtr jako jeden z najlepszych filtrów do japońców, nie odbiegający jakoscia od...

Kwazar 
Obsługujemy
płatności
platnosci

Filtry samochodowe w sklepie iParts.pl