Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Na co zwrócić uwagę przy wyborze filtra?

, w kategorii Filtry

Niezwykle szeroki zakres filtrów do samochodu dostępnych na rynku części zamiennych sprawia, że użytkownik niejednokrotnie staje przed trudnym wyborem. Problem narasta w sytuacji, gdy kilka filtrów prezentuje się niemal identycznie. Standard wykonania poszczególnych filtrów samochodowych bywa jednak różny, dlatego warto wiedzieć, na co zawracać uwagę przy wyborze filtra do samochodu.

 

Zacznijmy od tego, że wybór dobrych jakościowo filtrów do samochodu to niezwykle istotny czynnik w eksploatacji każdego samochodu. Trzeba mieć na uwadze, że zbyt niskie, nieodpowiednie parametry filtracyjne danego filtra będą przyczyniać się do wielu usterek i nieprawidłowej pracy poszczególnych układów i systemów w samochodzie. Na co zatem zwrócić uwagę dokonując wyboru filtra samochodowego?

 

Co powinien posiadać dobry filtr powietrza?

 

Bardzo ważnym aspektem filtra powietrza będą uszczelki. Ich kiepska budowa może w znacznym stopniu ograniczyć powierzchnię filtracji oraz zaburzyć przepływ powietrza. Dlatego precyzyjne wykonanie i odpowiednia budowa uszczelki to kluczowy aspekt w przypadku filtrów powietrza. Ponadto należy zwrócić uwagę także na papier filtracyjny oraz plisy. Brak rozwarstwień na papierze oraz równomierne ułożenie plis to gwarancja odpowiedniej filtracji.

 

Czym charakteryzuje się dobry filtr paliwa i oleju?

 

Ponownie, jak w przypadku poprzednika, bardzo ważna będzie uszczelka, która powinna zapewnić stuprocentową szczelność przez cały okres funkcjonowania filtra. Trzeba mieć ponadto na uwadze, że każdy wyciek paliwa to realne ryzyko powstania pożaru, a wyciek oleju natomiast, może doprowadzić do zatarcia silnika. W przypadku obu filtrów ważny będzie także gwint – źle wykonany, charakterystyczny dla najtańszych zamienników, znacznie utrudni montaż.

 

Co cechuje dobry filtr kabinowy?

 

Najważniejsze w przypadku samochodowego filtra kabinowego jest odpowiednio dobre klejenie plis do listwy bocznej. Klejenie powinno być na tyle dobre, by zapewnić szczelność, dlatego nie powinno być punktowe, lecz ciągłe i jest to główny aspekt na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas kupowania filtra kabinowego.

 

Czy warto oszczędzać na filtrach samochodowych?

 

Różnice cenowe filtrów samochodowych w zależności od producenta bywają czasami spore. Należy jednak pamiętać, że użycie najtańszych zamienników nieznanych marek i co więcej odwlekanie wymiany w czasie może zakończyć się znacznie większymi wydatkami niż regularna wymiana poszczególnych filtrów na wysokiej jakości zamienniki.

 

Powyższe wskazówki powinny być pomocne w wyborze dobrej jakości filtra samochodowego. Co do producentów, to warto korzystać z oferty filtrów samochodowych takich marek jak m.in. Mann, Filtron, Purflux, Bosch czy Clean Filters.

Podziel się:
    
    

Sprawdź inne produkty

Ostatnio komentowane


dobry filter. moge polecic raczej, wczesniej auto sie mocno krzstusiło, po wymianie problem...

WSC 

hmmm... nieco luszczy sie lakier na tym filtrze, ale przeciez nie ma to zadnego znaczenia jezeli...

Tomek_speed 

Od lat jezdze Toyotami, cenie sobie japoniskie samochody i dlatego kupuje do nnich tylko dedykowane...

Kaktus japan 

Polecano mi ten filtr jako jeden z najlepszych filtrów do japońców, nie odbiegający jakoscia od...

Kwazar 
Obsługujemy
płatności
platnosci

Filtry samochodowe w sklepie iParts.pl