Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Stożkowy filtr powietrza - dlaczego warto je stosować?

, w kategorii Filtr powietrza

Każdy kierowca prędzej czy później pragnie poczuć więcej koni mechanicznych. Skutecznym i zarazem jednym z najtańszych sposobów wzmocnienia jednostki napędowej jest założenie stożkowego filtra powietrza.

 

Stożkowy filtr powietrzaStożkowy filtr powietrzaZacznijmy od tego, że rola filtra powietrza polega w zasadzie na trzech zadaniach. Pierwszym jest oczyszczanie powietrza kierowanego do komór spalania. Drugie zadanie to de facto konsekwencje pierwszego – im lepszy dopływ powietrza tym lepsza powstaje mieszanka w komorze spalania. Trzecim zadaniem jest natomiast wytłumienie odgłosów zasysania powietrza.

 

Budowa filtra stożkowego

 

Tajemnica tkwi w budowie stożkowego filtra powietrza. W zwykłych filtrach samochodowych wkład jest z reguły papierowy. W filtrach stożkowych wkład jest z kolei najczęściej bawełniany i do tego zostaje odpowiednio nawilżony specjalnym olejem, który w dużym stopniu uławia przepływ powietrza. Filtr został ponadto dodatkowo wzmocniony przy pomocy stalowej siatki.

 

Filtr stożkowy – zalety

 

Użycie stożkowego filtra powietrza to jeden ze sposobów mechanicznego tuningu jednostki napędowej. Pozwala na zmaksymalizowanie ilości powietrza, które dociera do silnika, co jednocześnie ma wpływ na zwiększenie jego mocy. Kształt i budowa filtra stożkowego to gwarancja, że przez filtr będzie przepływać więcej powietrza.

 

Niezaprzeczalnym plusem instalacji stożkowego filtra powietrza jest więc nieznaczny wzrost mocy silnika – około pięciu proc. pierwotnej wartości jednostki napędowej. Ponadto za zaletę należy uznać fakt, że silnik brzmi bardziej rasowo i przyjemnie dla ucha – oczywiście na skutek zastosowania filtra stożkowego.

 

Czy warto stosować filtr stożkowy?

 

Stożkowe filtry powietrza to idealne rozwiązanie dla każdego kierowcy, który chce lekko poprawić parametry jednostki napędowej i ułatwić silnikowi oddech – oczywiście bez zbędnych zmian całego układu dolotowego. Ponadto filtry stożkowe charakteryzuje większy poziom filtracji, czyli silnik będzie po prostu zdrowszy przez dłuższy czas.

Podziel się:
    
    

Sprawdź inne produkty

Ostatnio komentowane


dobry filter. moge polecic raczej, wczesniej auto sie mocno krzstusiło, po wymianie problem...

WSC 

hmmm... nieco luszczy sie lakier na tym filtrze, ale przeciez nie ma to zadnego znaczenia jezeli...

Tomek_speed 

Od lat jezdze Toyotami, cenie sobie japoniskie samochody i dlatego kupuje do nnich tylko dedykowane...

Kaktus japan 

Polecano mi ten filtr jako jeden z najlepszych filtrów do japońców, nie odbiegający jakoscia od...

Kwazar 
Obsługujemy
płatności
platnosci

Filtry samochodowe w sklepie iParts.pl