Jak kupić? Kontakt Koszyk 0 Produktów 0,00 PLN     Zarejestruj się
 

22 814 67 62
8.00 - 20.00 od Pn do Pt
9.00 - 17.00 w So

  Kliknij i wyślij
zapytanie

Kup część
wybierz Swój samochód
1
Marka

2
Model

3
Typ

Szukaj
Jesteś tutaj:

Artykuły

Kiedy wymienić filtry gazu?

, w kategorii Filtry

Pełna obsługa techniczna samochodowej instalacji gazowej to pewnym sensie forma prewencji, która ma zapobiec poważniejszym awariom poszczególnych części. Jej koszt zakupu przedstawia się wielokrotnie niżej od kosztów usuwania skutków awarii instalacji. Profilaktyka w przypadku instalacji LPG jest więc niezwykle istotna.

 

Za jedną z najważniejszych czynności eksploatacyjnych w ramach obsługi technicznej instalacji gazowej jest wymiana filtra LPG. Odpowiedni poziom oczyszczenia paliwa, powietrza oraz oleju silnikowego mają bezpośredni wpływ na kondycję jednostki napędowej. Każde zaniedbanie, bagatelizowanie i odwlekanie wymiany filtra w czasie spowoduje z kolei skrócenie przebiegu silnika spalinowego.

 

Co to jest filtr LPG?

 

Filtr gazu stosuje się w celu ochrony układu LPG, a przede wszystkim delikatnych wtryskiwaczy narażonych na liczne zanieczyszczenia. Instalacje gazowe wyposaża się w dwa typy samochodowych filtrów LPG – filtr gazu w stanie ciekłym i filtr gazu w stanie lotnym. Filtry produkuje się zwykle w formie papierowych wkładów, które umieszcza się w obudowie.

 

Niezależnie od rodzaju filtra gazu, należy go regularnie wymieniać, głównie w celu ochrony wtryskiwaczy i zapewnienia prawidłowej pracy całego układu instalacji gazowej. Szybsze zużycie filtra z reguły jest skutkiem stosowania kiepskiej jakości gazu – dlatego warto upewnić się, że tankujemy najlepszej jakości gaz.

 

Kiedy wymienić filtr gazu?

 

Żaden filtr samochodowy nie jest wieczny. Także te gazowe stosowane w układzie zasilania mają określoną wytrzymałość i zdolność do zatrzymywania zanieczyszczeń przez wkład filtracyjny. Różnica ciśnień rośnie wraz ze zużyciem filtra gazu i wynika z zmniejszenia porowatości materiału filtracyjnego. Interwały wymian filtra gazu zależne będą od jakości tankowanego gazu i ilości paliwa zużywanego przez silnik. Wymianę filtra gazu zaleca się dokonywać co 20 tysięcy kilometrów lub raz w roku.

 

Jak prawidłowo wymienić filtr LPG?

 

Z racji że wymiana samochodowego filtra gazu wymaga otwarcia linii paliwowej z ciekłym gazem LPG, czynność tę należy zawsze zlecać wyspecjalizowanemu warsztatowi. Doświadczony mechanik będzie wiedzieć, jak prawidłowo przeprowadzić wymianę i co najważniejsze posiada do tego odpowiednie narzędzia.

 

Na koniec drobna uwaga. Pamiętajmy, że podobnie jak w przypadku wszystkich części eksploatacyjnych, nie warto czekać na pierwsze objawy niesprawności filtra gazu. Obniżone osiągi pojazdu czy niewłaściwa praca instalacji LPG to oznaka konieczności jak najszybszej wymiany filtra gazu.

Podziel się:
    
    

Sprawdź inne produkty

Ostatnio komentowane


dobry filter. moge polecic raczej, wczesniej auto sie mocno krzstusiło, po wymianie problem...

WSC 

hmmm... nieco luszczy sie lakier na tym filtrze, ale przeciez nie ma to zadnego znaczenia jezeli...

Tomek_speed 

Od lat jezdze Toyotami, cenie sobie japoniskie samochody i dlatego kupuje do nnich tylko dedykowane...

Kaktus japan 

Polecano mi ten filtr jako jeden z najlepszych filtrów do japońców, nie odbiegający jakoscia od...

Kwazar 
Obsługujemy
płatności
platnosci

Filtry samochodowe w sklepie iParts.pl